„Pribudlo ďalšie úmrtie pacienta s pozitívnym testom na COVID-19, ide o klienta Domova sociálnych služieb Spišské Bystré. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na nový koronavírus tak stúpol na 13,“ priblížila hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Ako ďalej Z. Eliášová doplnila, vyliečených bolo už 251 ľudí, z toho bolo 61 hospitalizovaných v nemocniciach a 190 sa vyliečilo v domácej izolácii. Celkový počet testov s negatívnym výsledkom je 45 561.

Hospitalizovaných je 212 pacientov, u 81 bolo ochorenie COVID-19 potvrdené, u 131 sa čaká na výsledky testov. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je podľa informácií rezortu zdravotníctva osem pacientov, dvaja sú na umelej pľúcnej ventilácii.

Z 12 nových prípadov sa tri osoby nachádzajú v karanténnom stredisku vo Vranove nad Topľou. Pribudol aj prípad v Domove sociálnych služieb v Pezinku. Ďalšia osoba s neznámou adresou sa nachádza v karanténnom stredisku, MZ SR však neuviedlo v ktorom.

Ďalšia osoba sa nachádza v karanténnom stredisku Akadémie Policajného zboru v Bratislave. Z nových pacientov je najmladší muž vo veku 26 rokov z okresu Vranov nad Topľou, najstaršou je žena vo veku 76 rokov z okresu Prievidza.