V piatok (31. 7.) na Slovensku pribudlo 45 prípadov nákazy novým koronavírusom. Laboratóriá vykonali 2 884 testov. Celkovo v krajine evidujú 2 337 nakazených. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.   

Nové prípady sa podľa NCZI vyskytli v okresoch Bratislava (13), Bánovce nad Bebravou (8), Galanta (7), Nové Mesto nad Váhom (3), Trenčín (3), Martin (2), Prievidza (2), Žilina (2), a po jednom prípade v okresoch Banská Bystrica, Humenné, Prešov, Senec a Zvolen.

Podľa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) sú nové prípady ochorenia Covid-19 zaznamenané zväčša ako aktívne dohľadané kontakty už potvrdených prípadov. "Veľká časť v monitorovaných a kontrolovaných ohniskách nákazy v karanténe," uviedol úrad na sociálnej sieti. V územnej pôsobnosti Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Trenčíne a Galante sú nové prípady najmä kontakty už potvrdených prípadov. V týchto regiónoch podľa ÚVZ naďalej prebieha testovanie, preto úrad predpokladá nárast prípadov.

Vyliečilo sa ďalších 47 pacientov a celkovo tak v krajine evidujeme 1 742 vyliečených. S ochorením Covid-19 alebo s podozrením naň je v nemocniciach hospitalizovaných 29 ľudí. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je jeden pacient, na umelej pľúcnej ventilácii rovnako jeden človek. Počet úmrtí ostáva na čísle 29.