Euractiv upozornil na to, že na Slovensku klesla dôvera v médiá. Podľa prieskumu im dôveruje len 28 percent Slovákov, čo je v porovnaní s rokom 2021 pokles o štyri percentuálne body. Pokiaľ my sa delíme o posledné miesto s USA, krajinou na prvej priečke, teda s najvyššou dôverou v médiá je dlhodobo Fínsko. Tam novinárom dôveruje 69 percent populácie. S dobrým výsledkom sa umiestnili aj ďalšie škandinávske krajiny, ale aj Portugalsko a Holandsko.

Prieskum sa zameral aj na najpoužívanejšie sociálne siete. Na Slovensku sa najvyššie umiestnil Facebook so 74 percentami. Na druhej priečke sa ocitol Youtube so 67 percentami a následne Messenger (53 percent).

Na výsledky prieskumu reagoval aj minister financií Igor Matovič, ktorý je známy svojim kritickým postojom voči istým médiám. Prednedávnom tiež uviedol, že naňho útočia preto, že nie je LGBT orientovaný.

Na margo vyššie uvedeného prieskumu zas povedal, že ide o veľkú hanbu majiteľov pravdy.

„Ľudia nie sú hlúpi … a až chorobnú zaujatosť a manipulatívnosť slovenských novinárov ocenili až posledným miestom zo 46 krajín. Len 16 percent Slovákov si myslí, že novinári sú nezávislí od politického vplyvu. 15 percent verí v nezávislosť médií od podnikateľov. Keď sa nezobudia, privedú nás do skutočného pekla,“ vyhlásil.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič 22. marca 2022. FOTO TASR - Dano Veselský
Neprehliadnite

Matovič skrýva miliardy eur, no mália sa mu. Nižšie dane nebudú, chce vybrať od ľudí ešte viac