„Počet porúch na elektrickom vedení sa od štvrtka od ôsmej večer nijako zásadne nezmenil. Situácia sa ale upokojila. Bez prúdu sú ľudia najmä v okolí Žiaru nad Hronom a Banskej Bystrice,“ uviedol.

„Naši pracovníci cez noc riešili iba tie najvážnejšie situácie, väčšina z nich bola od včerajšieho skorého rána v teréne, takže si potrebovali aj oddýchnuť. So svitaním však opäť nastupujú do práce v posilnených tímoch a urobia všetko pre to, aby mali domácnosti elektrinu čo najskôr,“ dodal.

Na západnom Slovensku je bez elektrickej energie po štvrtkovom snežení ešte 800 odberných miest. V priebehu piatka by aj tieto poruchy už mali byť odstránené. Uviedla to hovorkyňa Západoslovenskej energetiky (ZSE) Michaela Dobošová.

Situácia na západnom Slovensku je podľa jej slov už stabilizovaná. „Mimoriadny stav naďalej zostáva vyhlásený v oblastiach Nitra, Nové Zámky a Levice,“ podotkla M. Dobošová.

Všetky pohotovostné zložky Západoslovenskej distribučnej (ZSD) sú v teréne. Vo štvrtok počasie skomplikovalo na západe krajiny dodávku elektrickej energie.

Kalamitný stav bol vyhlásený pre oblasti Bratislava, Nitra, Trenčín, Partizánske, Levice a Nové Zámky. Vo štvrtok napoludnie bolo bez elektrickej energie 9-tisíc odberných miest.