Na Slovensku chce momentálne vzniknúť 15 nových politických strán. Oznámenie o zbieraní podpisov zverejnili na webstránke Ministerstva vnútra (MV) SR. Na registráciu potrebujú minimálne 10-tisíc podpisov od občanov.

Mimoparlamentná strana Hlas-SD si na sobotňajšom sneme 26. júna 2021 v Nitre volí ďalšieho z podpredsedov, štyroch členov predsedníctva a prijme základné programové tézy. Na sneme sa zišlo 400 delegátov z celého Slovenska. Ide o prvý riadny snem strany od jej vzniku. Na snímke predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. FOTO TASR - Henrich Mišovič
Neprehliadnite

Strana Hlas-SD predstavila hlavné piliere svojho programu

Vzniknúť chcú subjekty ODS - Občianski demokrati Slovenska, Spoločenstvo národniarov Slovenska a Spoločná Občianska Komunita. Zverejnené sú tiež oznámenia strán a hnutí, ako Rómska strana, Spoločný cieľ, Pirátska strana, Národná sila Slovenska, Strana občanov Slovenska, ale aj Slovenská pirátska strana, Občan Národ Spravodlivosť, Naša vlasť, Spoločnosť, Domov - národná strana, Alternatíva pre Slovensko, Budúcnosť pre Slovensko.

Na Slovensku momentálne funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho je vyše 90 v likvidácii. Zakladatelia strany musia vyzbierať aspoň 10-tisíc podpisov, odovzdať ich ministerstvu a požiadať o registráciu. Ak splnia všetky zákonné podmienky, ministerstvo stranu zaregistruje.