Rezort slovenskej diplomacie rozhodol o stiahnutí rodinných príslušníkov vyslaných zamestnancov na Zastupiteľskom úrade SR v Kyjeve a Generálnom konzuláte SR v Užhorode.

Urobil tak po sobotnom zasadnutí krízového štábu Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR a vyhodnotení dostupných spravodajských informácií. TASR o tom informoval hovorca ministerstva Juraj Tomaga.

MZVEZ zároveň mení cestovné odporúčanie na úroveň necestovať na Ukrajinu bez ohľadu na účel cesty.

„Toto rozhodnutie je výsledkom dnešného rokovania medzi zastupiteľskými úradmi členských krajín EÚ v Kyjeve.

Rozhodnutie rezortu diplomacie sa opiera o vyhodnotenie najaktuálnejších zdieľaných spravodajských informácií, ktoré hovoria o ďalšom zhoršovaní bezpečnostného prostredia a eskalácii napätia," uviedol Tomaga.

Rezort diplomacie je pripravený ďalej upraviť cestovné odporúčania podľa aktuálneho vývoja.

“V tejto súvislosti odporúčame pravidelne sledovať webovú stránku rezortu a využiť možnosť registrácie na stránkach MZVEZ SR," dodal Tomaga.

Ďalšie dôležité správy

WA 20 Luhanská oblasť - Na snímke figurína s rozstrieľanou fotografiou ruského prezidenta Vladimira Putina a ukrajinský vojak, ktorý odpovedá na otázky počas interview na frontovej línii v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny v utorok 1. februára 2022. Rusko obvinilo Západ z
Neprehliadnite

Opustite Ukrajinu - vyzýva Nemecko svojich občanov. Ďalšie krajiny sa pridávajú