Je dôležité, aby Slovensko a Rakúsko naďalej rozvíjali potenciál svojej vzájomnej spolupráce. V utorok to po návšteve vo Viedni napísal na Facebooku slovenský premiér Eduard Heger.

Rakúsko je podľa Hegera ,,spoľahlivý sused", s ktorým má Slovensko ,,spoločnú históriu", ako aj ,,dobré bilaterálne vzťahy na úrovni vlád, firiem i občanov".

Heger sa vo Viedni v utorok stretol s rakúskym kancelárom Sebastianom Kurzom, s ktorým podľa vlastných slov diskutoval o riešení pandemickej situácie, príprave na sociálny summit v portugalskom meste Porto, ktorý sa uskutoční v piatok 7. mája, či mimoriadny summit lídrov členských štátov EÚ na tému klimatických zmien.

E. Heger
Neprehliadnite

Vláda Eduarda Hegera získala dôveru

Premiér zároveň vyjadril dôveru v to, že už čoskoro bude môcť svojho rakúskeho kolegu privítať na návšteve Slovenska.

Slovenský premiér sa vo Viedni zároveň stretol s rakúskym prezidentom Alexandrom Van der Bellenom, s ktorým hovoril o plánoch obnovy. ,,Obe krajiny čaká o chvíľu náročný proces ich realizácie. Vzájomná výmena skúseností nás môže posunúť v tejto úlohe len dopredu," napísal Heger.

Návštevu rakúskej metropoly premiér podľa vlastných slov využil aj na uctenie si pamiatky obetí teroristického útoku vo Viedni z vlaňajšieho novembra, ktorý si vyžiadal štyri životy. ,,Boj proti extrémizmu je ďalšia z oblastí, ktoré vyžadujú medzinárodnú spoluprácu," uzavrel Heger.