Slovensko je na tom z pohľadu poklesu zamestnanosti v cestovnom ruchu v porovnaní s ostatnými krajinami Európskej únie (EÚ) pomerne dobre. Priblížil to minister práce Milan Krajniak  vo štvrtok počas Hodiny otázok v parlamente. SR je podľa jeho slov v rámci európskych krajín na treťom mieste v tom, že zamestnanosť v gastre a cestovnom ruchu poklesla najmenej v porovnaní so všetkými krajinami EÚ. Skonštatoval, že krajiny, ako Česko, Rakúsko, Maďarsko, Poľsko, ale napríklad aj Nemecko sú na tom výrazne horšie v tom, o koľko poklesla zamestnanosť v gastre a v cestovnom ruchu.

Na snímke Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici časti mesta Vysoké Tatry, ktorý je momentálne otvorený na rozdiel od zavretého Grandhotela Starý Smokovec, 23. októbra 2020. FOTO TASR - Milan Kapusta
Neprehliadnite

Cestovný ruch sa na Slovensku podporí, plénum schválilo novelu zákona

V prípade Slovenska bol podľa Krajniaka pokles necelých 10 percent, v Českej republike 17 percent a napríklad v Rakúsku bol pokles zamestnanosti v cestovnom ruchu 29 percent. „Situácia v týchto segmentoch, nie je dobrá, ale aj v porovnaní s ostatnými krajinami EÚ naozaj robíme všetko, čo vieme a čo nám možnosti štátneho rozpočtu aspoň z nášho rezortu umožňujú," dodal minister práce.