Na Slovensku pribudlo za utorok viac ako 800 nových prípadov nakazených koronavírusom. Pozitívnych vzoriek bolo konkrétne 877. Laboratóriá vyhodnotili 8 679 testov.

Informácie zverejnil na svojom Facebooku premiér Igor Matovič. „Je to o 55 percent viac ako za utorok minulého týždňa. Ideme naozaj do veľmi ťažkých dní a určite prídu ďalšie rekordy. Sme silní, ak ťaháme za jeden povraz," napísal.

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR na sociálnej sieti k novým prípadom ochorenia Covid-19 na Slovensku spresnil, že početnejší výskyt ochorení bol hlásený v územnej pôsobnosti regionálnych úradov verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave, Dolnom Kubíne, Prešove a Liptovskom Mikuláši. V poslednom menovanom meste podľa neho väčšinu prípadov tvorili dohľadané kontakty pozitívnych osôb, nákazy sa objavovali na pracoviskách. V niekoľkých prípadoch sa epidemiologické vyšetrovanie ešte neskončilo.

„V okrese Prešov ide väčšinou o dohľadané kontakty zo známych ohnísk nákazy, a to zo svadieb aj v iných okresoch. V časti prípadov sa začalo epidemiologické vyšetrovanie. V okrese Dolný Kubín z veľkej časti ide o dohľadané kontakty potvrdených prípadov, ktoré sa zúčastnili na svadbách, rodinných oslavách či iných spoločenských udalostiach. Covid-19 sa potvrdil aj v zariadení sociálnych služieb, konkrétne u 19 klientov a členov personálu," dodal ÚVZ.