Predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Emil Macho a predseda Rady slovenských exportérov Lukáš Parízek podpísali memorandum o spolupráci, ktoré vytvára základ a rámec budúcich spoločných aktivít. Exportéri, poľnohospodári a potravinári by si podľa memoranda mali zdieľať informácie o možnostiach aktivít slovenských podnikateľov v zahraničí a poskytovať si ich pri vývoze domácich agropotravinárskych produktov, informoval v utorok Parízek.

,,Poľnohospodárstvo a potravinárstvo vnímam nielen ako tradičné odvetvia slovenskej ekonomiky, pre ktoré máme prirodzené klimatické a pôdne podmienky. Verím, že sa nám spoločným úsilím podarí podporiť nielen ambície a záujmy slovenského agropotravinárov v Bruseli, ale aj umožniť predaj produktov v tretích krajinách mimo EÚ," uviedol Parízek. Macho dodal, že pozitívne vníma akékoľvek nové formy spolupráce, ktoré prinášajú nové možnosti a obchodné možnosti pre členov SPPK.

Na snímke minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS) sa rozpráva s novinármi a v pozadí predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) prichádza na 85. rokovanie vlády SR v Bratislave 17. marca 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Programové vyhlásenie vlády by sa mohlo aktualizovať, pripúšťa OĽANO i SaS

Rada slovenských exportérov v súčasnosti združuje viac ako 60 slovenských spoločností a viac ako 20 domácich aj medzinárodných partnerov, medzi ktorých sa najnovšie zaradila aj SPPK.