Slovenský startup, ktorého produkt bol vystavený aj v centre New Yorku na Times Square, získal počas minulého roka niekoľko desiatok objednávok a z pandemickej situácie ťaží. Ecocapsula je ekologický obytný dom pre jedného až dvoch ľudí. Pre každodenné fungovanie využíva veternú a slnečnú energiu, čím je dom sebestačný a nepotrebuje zapojenie do elektrickej siete.

Desiatky objednávok

Obytná plocha Ecocapsuly má viac ako šesť metrov štvorcových a svojím vybavením spĺňa všetko čo štandardná hotelová izba. Jej hlavnou výhodou je možnosť umiestniť ju do turistických oblastí, kde ubytovaní nie sú rušení okolitým prostredím, pričom zariadenie je plne mobilné, dá sa jednoducho premiestniť. Svoju premiéru už zažili na Airbnb a Ecocapsula bola umiestnená aj pri bratislavskom Zuckermandeli, kde ju za šesť týždňov navštívilo približne 250 ľudí.

Pandémia zasiahla sektor cestovného ruchu tvrdou ranou a vo veľkej miere boli turisti motivovaní využívať izolované typy ubytovania. Jedným z nich je aj Ecocapsula, ktorá počas minulého roka zaznamenala rast záujmu. Hoci jej plány pandémia prekazila hlavne v oblasti svetových výstav a timingu niektrorých nových aktivít, do kariet jej zahral dopyt po jednoduchej dovolenke vo dvojici.

„V našom segmente vidíme veľký potenciál pre rast v nasledujúcich rokoch, kedy bude dôraz kladený na zvýšené dodržiavanie hygienických štandardov,“ hovorí pre TREND zakladateľ startupu Tomáš Žáček.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa