V malebnej vinárskej obci Vinosady, medzi Pezinkom a Modrou vyrába MAVÍN jedno z najlepších, poctivých slovenských vín, ktoré zbiera ocenenia po celom svete. Vo Vinosadoch sa vinič nepretržite pestuje viac ako 800 rokov, vo vzduchu tu môžete cítiť niečo vzácne a výnimočné, a presne také je víno z Vinosadov. Martin Pomfy pochádza z vinohradníckej a vinárskej rodiny s viac ako 350 ročnou tradíciou v rodokmeni. Viacerí o ňom právom hovoria, že mu v žilách koluje po predkoch víno a nie krv.

Ilustračné foto.
Zdroj: Vinárstvo Mavín
Ilustračné foto.

Poctivé slovenské víno s tradíciou, to je vinárstvo MAVÍN

Generačné investície do vlastných viníc sú kvalitnou a stabilnou cestou pre produkciu výnimočného a poctivého vína. Staré, hlboko zakorenené vinice na kamenistom podloží, s malým množstvom úrody sú prvým hlavným predpokladom na výrobu kvalitného vína. „Všetko začína vo vinici, ale tie majú aj iní vinohradníci. Dôležité je na akom mieste vinica je, ako je stará, ako ju vinár obhospodaruje. Ja sa na pestovanie hrozna pozerám aj z tradičného hľadiska, aby som generáciám, ktoré prídu po nás, mohol odovzdať vinice vysadené s tradičnými odrodami, ktoré sú vhodné na pestovanie hrozna v našej oblasti a nesú jedinečnosť, ktorú v iných regiónoch na dané odrody hrozna nedosiahnem.“, hovorí Martin Pomfy. Myšlienka vyrábať vína vyššej kvality je založená na spolupráci ľudí vo vinici, či v pivnici. Nie je to o jednom človeku, ale o odbornej spolupráci a hlavne ochote vytvárať niečo jedinečné. Je to spolužitie s prírodou, a o návrate ku koreňom. Kvalitné, neprechemizované, nami dopestované hrozno nám predurčuje cestu zdravých vín, ktoré sa hrdo pýšia certifikáciou na nízky obsah histamínu. „Vo vinici zažijete všetky ročné obdobia a musíte sa pre túto jedinečnú prácu v prírode narodiť. Ak sa medzičasom práca presúva do pivnice, tak o prácu nemá vinár celoročne núdzu. Práca v pivnici nie je iba na oberačku, ale je potrebné sa o vína neustále starať, sledovať ich, dolievať, kontrolovať a prežívať s nimi celý čas, kým sa z mladých a neuhladených polovýrobkov , stanú elegantné a harmonické moky. Vinár musí byť trpezlivý, aby si počkal, kým sa víno samé vypýta do fľaše, kde sa začína jeho ďalšia etapa života. Na toto sa taktiež musí narodiť správny človek s citom, trpezlivosťou, ktorý to celou dušou chce robiť, lebo práca je to náročná a ťažká. Nie je to iba o točení vína v pohári. Keď toto človek pochopí a chce to robiť podľa najlepšieho vedomia a svedomia, tak je to záväzok na celý život. Vína v pivnici sú ako deti, na ktorých niekedy nechce vinár vidieť jemné nedostatky.“, dopĺňa Pomfy.

Ilustračné foto.
Zdroj: Vinárstvo Mavín
Ilustračné foto.

Víno je nápoj, s ktorým sa spája identita národa.

Poctivé slovenské víno je vzácnosť. Víno je nápoj s ktorým sa stotožňujeme s priestorom, dušou a geografiou krajiny. Každý ročník vína je iný, spájajú sa v ňom chute, vône, farby, nálady počasia, ktoré formujú víno. Vo vinárstve MAVÍN robíme vína, ktoré nie sú technologické, zakonzervované a nadopované enologickými prípravkami. Vyrábame vína, ktoré ďalej žijú vo flašiach, postupne ukazujú svoj charakter, odzrkadlujú teroir, kde sa zrodili, sú jedinečné, jednoducho naše slovenské.“, zdôrazňuje Martin Pomfy. V čom je MAVÍN iný ? Základom je osobitný, odborný prístup vo všetkých etapách vývoja vo vinici aj v pivnici. Vo vinici je to redukovanie úrody, čo najmenšie ošetrovanie proti chorobám, ktoré nerobíme preventívne, ale cielene, keď je to treba. Vinice ošetrujeme ekologickými prípravkami a nepozeráme na to ekonomicky. Základným kameňom vinárstva MAVÍN je pestovanie kvalitného, neprechemizované, a zdravého hrozna zo starých vinohradov. Poctivé slovenské víno z vinárstva MAVÍN si žiada nielen iný spôsob spracovania, ale aj iný spôsob pestovania. Cieľom nie sú vysoké úrody, ale, naopak, aj o dve tretiny nižšie, teda na úrovni od 2 do 5 ton z hektára, ktoré zaručujú, že v bobuliach sa nazbiera nielen dosť cukru, ale aj kyselín a aromatických látok. Dlhoročný klienti vinárstva oceňujú výnimočnú kvalitu, a poctivosť pri pestovaní hrozna ktorá je v MAVÍN štandardom.

Ilustračné foto.
Zdroj: Vinárstvo Mavín
Ilustračné foto.

Výnimočné slovenské víno MAVÍN, ktoré zbiera hodnotné ceny z celého sveta

Vína s etiketou MAVÍN ako prvé zo Slovenska bodovali na prestížnom londýnskom konkurze Decanter World Wine Awards. Úspech víno zbieralo aj na Vinallies Internationales de Paris, kde je vinárstvo MAVÍN väčšinu ročníkov ohodnotené ako najúspešnejšie slovenské vinárstvo, čo dokazuje konzistentnú kvalitu Martina Pomfyho. MAVÍN každoročne získava niekoľko zlatých medailí na Prague wine trophy, kde posledné roky drží šampióna súťaže a zaraďuje sa stabilne ako päťhviezdičkové vinárstvo, vždy v prvej trojke. V publikácii The Wine Opus zaradili MAVÍN do úzkeho výberu vinárstiev sveta. Pokiaľ chcete zažiť výnimočnú chuť vína ktoré je spracované ekologickými a tradičnými postupmi, ochutnať krajinu v ktorej sa víno narodilo MAVÍN je Vaša prvá voľba.