Každý rok celosvetovo zomrie na rakovinu viac ľudí, ako žije v Londýne. Táto zákerná choroba si svoje obete nevyberá a postihuje do veľkej miery aj obyvateľov Slovenska.

Slovensko patrí medzi krajiny s nízkou mierou prežitia pacientov s rakovinou. Aj z toho dôvodu sa slovenská biotech firma MultiplexDX rozhodla, že spojí sily a založí s ďalšími healthtech startupmi, výskumníkmi, lekármi a inými partnermi Onkologický klaster Slovensko.

Celosvetový potenciál

Slovenský healthtech startup MultiplexDX sa zaoberá vývojom technológie, ktorá má spresniť diagnostiku rakoviny. Minulý týždeň sa mu podarilo ako prvej a jedinej firme zo Slovenska získať grant z prestížnej celoeurópskej schémy EIC Accelerator. Ich diagnostický test podporila Európska inovačná rada (EIC) maximálnou možnou sumou 2,5 milióna eur.

Podľa zakladateľa a CEO spoločnosti Pavela Čekana úspech ich spoločnosti, ale aj ďalších diagnostických startupov dokazuje, že slovenský výskum a vývoj v oblasti inovatívnej diagnostiky a liečby má celosvetový potenciál.

„Slovensko patrí medzi krajiny s nízkou mierou prežitia onkologického ochorenia.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa