V posledných rokoch sa v našich jedálničkoch, kuchárskych zápisníkoch či knihách objavujú nové názvy jedál, surovín a koláčov. Croissant, hot dog, hamburger sa už akosi udomácnili, ale čo taký cheesecake, cupcake, muffin, donut, cookies... Kde sa vzali a prečo tie názvy?

Tušíte správne, je za tým Amerika. Pritom u nás tieto druhy koláčov poznáme už dávno. Patria tieto názvy do našich slovenských kuchýň? Veď to vlastne nie je nič nové, len je to jednoducho „in“.

Cheesecake vs. tvarohový koláč

Cheesecake (cheese=syr/tvaroh, cake=koláč)

Slovenská tradícia proti americkej kuchyni. Víťazom je...

Cheesecake Zdroj: Flickr / zingyyellow...!

Základom zvyčajne bývajú akékoľvek sušienky poliate maslom alebo linecké cesto, z ktorého sa vytvorí korpus v guľatej tortovej forme. Na korpus ide vrstva tvarohového krému s jogurtom a želatinou, aby bol krém pevný a tuhý. Poslednou vrstvou je drobné čerstvé ovocie. Takto pripravený koláč sa dáva aspoň na dve hodiny schladiť, aby dobre stuhol.

Tvarohový koláč – posúch

Slovenská tradícia proti americkej kuchyni. Víťazom je...

Kysnutý tvarohový posúch Zdroj: Kusíci.cz

Kedy ste naposledy jedli pravý tvarohový koláč od babičky? Základ tvorí kysnuté vláčne cesto, naň sa rozotrie plnka z poctivého tučného tvarohu, žĺtka, cukru, kyslej smotany a hrozienok namočených v rume. Po upečení a vytiahnutí z rúry krásne rozvonia celý dom a nik sa neubráni tomu, aby si neuchmatol aspoň kúsok priamo z plechu. Po vychladnutí sa nakrája na kocky a môže byť ozdobený čerstvým alebo kompótovým ovocím, prípadne mrveničkou.

Vyberám si slovenský voňavý tvarohový posúch s hrozienkami a mrveničkou a k tomu pohár studeného mlieka.

Donut vs. šiška

Donut

Slovenská tradícia proti americkej kuchyni. Víťazom je...
Zdroj: Picasa

Donutky Zdroj: rennatte

Podľa receptúry a zloženia to nie je nič iné ako naša slovenská šiška. Nadýchaný smažený koláč v tvare kolieska s dierkou v strede. Pre Američanov častá raňajková či desiatová pochúťka. Bohato zdobený farebnou cukrovou polevou, drobnými cukríkmi či čokoládou. Je v ponuke v každom fastfoode hlavne ku káve ako dezert.

Šiška

Slovenská tradícia proti americkej kuchyni. Víťazom je...
Zdroj: Picasa

Šišky Zdroj: rennatte

Šišky boli odpradávna typickým fašiangovým koláčom. V každom dome ich je plná misa najmä v období hodovania a zábav od Troch kráľov po Popolcovú stredu. Krásne nadýchané pampúšiky z kysnutého cesta bohato plnené domácim džemom vo vnútri alebo na povrchu v jamke pocukrované práškovým cukrom.

Vyberám si šťavnatú šišku s kôpkou domáceho jahodového džemu a k tomu teplý šípkový čaj. Neprosím si suchý donut s farebnou chémiou.

Cupcake, muffin vs. plnené košíčky

Cupcake, muffin

Slovenská tradícia proti americkej kuchyni. Víťazom je...

Muffiny Zdroj: rennatte

Malé koláčiky pripravené v papierových košíčkoch alebo plechových formách. Tu nastáva spor, kedy ide o cupcake a kedy o muffin. Rozdiel je jednoduchý. Cupcake je koláčik fešáčik, lebo je bohato a farebne zdobený krémom a základ tvorí jednoduché piškótové cesto bez ovocia či čokolády.

Muffin je jednoduchý koláčik s hutnejšieho cesta s ovocím, hrozienkami, kúskami čokolády, kakaom alebo škoricou a s popraskaným povrchom. Muffiny sa nezdobia krémom.

Plnené košíčky

Slovenská tradícia proti americkej kuchyni. Víťazom je...

Tradičné sviatočné košíčky Zdroj: starkaDM

Základ košíčkov tvorí maslové linecké cesto, ktoré sa vtláča do plechových (tradične) alebo silikónových (po novom) formičiek. Po upečení sa naplní kôpkou orechovej rumovej plnky a čokoládovým maslovým krémom, ktorý sa zaleje rozpustenou čokoládou a ozdobí lentilkou alebo kúskom orecha. Košíčky nesmú chýbať na žiadnom svadobnom a sviatočnom stole. Dajú sa pripraviť aj v slanej verzii a vtedy sa plnia syrovým alebo cesnakovým krémom a zdobia čerstvou petržlenovou vňaťou.

Tu si prosím plnené košíčky na Vianoce a sviatky a okrem toho by som zvolila ovocné muffiny na fešáka ozdobené snehovou penou.

Americká verzus slovenská kuchyňa

Takto sa dá pokračovať ďalej: croissant verzus pľundrový koláč, cookies verzus sušienky, hamburger verzus cigánska pečienka... Teraz už je len na nás, či si do kuchyne pustíme kúsok Ameriky a cudzie slová, alebo ostaneme pri starej známej klasike.