Slovenská pošta bude od štvrtka do 23. decembra vyplácať štátne sociálne dávky obyvateľom do vlastných rúk, a to v pobočkách pošty alebo priamo na adresu.

Vyplatia desaťtisíce sociálnych dávok

Práve v tomto týždni od 13. do 18. decembra vrcholí aj predvianočná prevádzka poštovej siete, preto pošta očakáva vo svojich pobočkách najväčší nápor zákazníkov.

Lacné nákupy z e-shopov mimo EÚ sa od 1. júla predražia.
Neprehliadnite

Predvianočné doručovanie balíkov bude aj tento rok enormné. Kuriéri aj pošta sú pripravení

Počas rušnej predvianočnej prevádzky Slovenská pošta vyplatí takmer 220-tisíc sociálnych dávok.„Klienti si ich môžu vyzdvihnúť v pobočkách pošty kedykoľvek počas týždňa v čase otváracích hodín, nie je teda nevyhnutné prísť okamžite v prvý deň výplaty sociálnych dávok," podotkla hovorkyňa pošty Iveta Dorčáková.

Stále platia prísne hygienické nariadenia

Keďže ešte vždy platia bezpečnostné a hygienické nariadenia, pošta vyzýva poberateľov dávok, ale aj zákazníkov na ich dôsledné dodržiavanie.

Dorčáková upozornila, že na vyplácanie sociálnych dávok a dodržiavanie bezpečnostných opatrení budú dohliadať zamestnanci pošty v spolupráci so zamestnancami bezpečnosti a polície.

Slovenská pošta vsádza na elektrické štvorkolky
Neprehliadnite

Slovenská pošta upravila doručovanie niektorých doporučených zásielok a balíkov

V pobočkách Slovenskej pošty naďalej platia už zavedené protipandemické opatrenia na minimalizovanie rizika šírenia nákazy covid-19. V priestoroch pobočiek je počet zákazníkov regulovaný, v pobočke sa tak môže aktuálne nachádzať jeden zákazník na 25 štvorcových metrov.

Zároveň musia byť dodržiavané dvojmetrové vzájomné odstupy, čo platí aj pre zákazníkov čakajúcich pred pobočkou. Do priestorov pobočky môžu vstúpiť iba tí zákazníci, ktorí budú mať riadne nasadený respirátor, s výnimkou zákazníkov podľa príslušnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR. K dispozícii je aj dezinfekcia rúk. Pošta tiež odporúča priniesť si vlastné pero a pri úhrade platieb uprednostniť platobnú kartu.

Slovenská pošta upozorňuje na podvodné emaily
Neprehliadnite

Pozor na podvodníkov, vystupujú v mene Slovenskej pošty a žiadajú peniaze