Slováci, ktorí sa mali v utorok vrátiť domov z gréckeho ostrova Korfu uviazli na tamojšom letisku. Zhruba 200 cestujúcich tak muselo noc stráviť v priestoroch haly, píšu Noviny.sk.

Vzlietnuť nemohli z technických príčin

Dovolenkárom sa dlhé hodiny nedostalo nijaké vysvetlenie o tom, prečo sa domov v plánovanom čase nedopravia. Až neskôr sa dozvedeli, že ich lietadlo smerujúce do Bratislavy malo technické problémy.

Stroj totiž nemohol vzlietnuť, nakoľko počas predchádzajúcich letov do oboch motorov vsal vtákov.

V neprospech Slovákov hralo niekoľko faktorov

Ľudia uviaznutí na letisku však po polnoci, kedy sa všetko na letisku zatvorilo, zažili hneď niekoľko nepríjemných situácií.

„O polnoci sa všetko zatvorilo. Sme dostali trištvrte litra vody, jednu bagetu. Decká spali na nafukovačkách, bez klimatizácie, akože krása," opísal pre TV JOJ Slovák Patrik. 

Jedna z cestovných kancelárií však uvádza, že situáciu komplikovali aj ďalšie faktory. Spoločnosť Turancar argumentovala tým, že v situácii, kedy je sezóna prakticky plná, nie je možné získať náhradné lietadlo.

K zlepšeniu situácie tak došlo až na druhý deň popoludní, kedy sa dovolenkári dozvedeli, že sa podarilo zohnať lietadlo, ktorým prileteli domov vo večerných hodinách.

Ďalšie dôležité správy

Letisko
Neprehliadnite

Na európskych letiskách vládne chaos. Ľuďom sa stráca batožina a rušia sa lety