Bežná slovenská domácnosť pritom minie mesačne na nákup potravín pätinu zo svojich mesačných výdavkov. Upozorňuje na to občianske združenie Free Food, ktoré v nedeľu v Bratislave upriami pozornosť na problém plytvania potravinami podujatím Zero Waste Brunch.

„Hlavnou príčinou vzniku odpadu je, že nakupujeme viac potravín, ako dokážeme spotrebovať a nevieme ich správne využiť a skladovať,“ uviedli aktivisti. Zuzana Madajová z Free Food upozorňuje, že jeden z deviatich ľudí hladuje či trpí podvýživou, pričom sa ročne premrhá až jedna tretina celkovej svetovej produkcie potravín.

V Ukrajine hlásia rekordný počet nových prípadov a úmrtí.
Neprehliadnite

Slovenskí dôchodcovia majú najvyššie výdavky na bývanie a potraviny

„Z množstva vyhodeného jedla by sme vedeli nasýtiť všetkých hladujúcich ľudí na svete minimálne trikrát. Ide o významný etický, ekonomický a ekologický problém,“ podotkla Z. Madajová.

Nedeľné podujatie Zero Waste Brunch v nadačnom dome Búdka 22 na Búdkovej ulici v Bratislave má preto na celý problém upozorniť. V rámci akcie bude šéfkuchár Anton Meszároš pripravovať jedlá z veľkej časti zo „zachránených“ potravín.

V záhrade nadačného domu môžu návštevníci od 10.00 do 15.00 h ochutnať jedlá, zažiť hudobný program, workshopy a diskusiu. Návštevníci sa tu môžu dozvedieť, ako skladovať potraviny či o mýtoch o potravinovom odpade.