Najdôverohodnejším vládnym ministrom je šéf rezortu hospodárstva Richard Sulík (SaS). V prvej trojke sa ešte umiestnil minister životného  prostredia Ján Budaj (OĽaNO) a šéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí)

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, vykonanom na vzorke 1014 respondentov medzi 7. a 15. októbrom.

Matovič a Krajčí to schytali

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) si podľa prieskumu môže pripísať titul najnedôveryhodnejšieho politika vládnej koalície. Dôveruje mu len niečo cez 31 percent opýtaných, zatiaľ čo viac 67 percent mu nedôveruje.

Negatívne pocity u opýtaných vyvolali najmä nominanti z krídla najväčšej koaličnej strany - OĽaNO. Šéfovi rezortu zdravotníctva Marekovi Krajčímu, ale aj ministrovi financií Eduardovi Hegerovi nedôveruje viac ako 55 percent opýtaných.

Igor Matovič
Neprehliadnite

Na Slovensku sa uplatňuje vodcovský princíp. Matovič to skúša dať na čínsku diktatúru

Najmenšiu dôveru medzi členmi vládneho kabinetu má však Štefan Holý. Podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie si získal dôveru len niečo cez 20 percent respondentov. Jeho meno však viac ako 40 percent respondentov ani nepoznalo a nedokázali oceniť jeho výkon vo funkcií.

„Podľa mňa je to do veľkej miery skôr o rozpoznateľnosti ako o dôveryhodnosti,“ okomentoval výsledky prieskumu minister obrany Jaroslav Naď. Pozíciu Richarda Sulíka ako najdôveryhodnejšieho člena vládneho kabinetu si vysvetľuje tým, že občas sa správa ako člen opozície, nie vlády.