Skupina minoritných akcionárov Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) žiada vypovedať zmluvu medzi vodárenskou spoločnosťou a advokátskou kanceláriou Michala Miškoviča. TASR o tom informoval zástupca skupiny minoritných akcionárov BVS Miroslav Dragun s tým, že vodárne uzavreli zmluvu s advokátom pre potreby dozornej rady v decembri 2019 v objeme 70-tisíc  eur.

Peter Pellegrini (uprostred) oznamuje založenie  novej politickej strany počas tlačovej konferencie v Bratislave v pondelok 29. júna 2020. Bude sa volať Hlas - Sociálna demokracia. FOTO TASR - Michal Svítok
Neprehliadnite

Pellegrini: Matovič hovorí účelovo o zmluve, ktorá nespadala do kompetencie premiéra

„Už od podpísania zmluvy s advokátom Miškovičom upozorňujeme na nevýhodnosť a nepotrebnosť zmluvy pre bratislavské vodárne. BVS má dlhodobo pod zmluvou päť renomovaných advokátskych kancelárií v objeme viac ako 400-tisíc eur," uviedol M. Dragun. Skupina minoritných akcionárov vodární sa obrátila na zástupcu majoritného akcionára - primátora Bratislavy Matúša Valla a predsedu predstavenstva BVS Petra Olajoša so žiadosťou o vypovedanie zmluvy. Skupina je presvedčená, že advokátske kancelárie, ktoré majú zmluvy s BVS, dokážu zabezpečiť kvalitné a kvalifikované služby aj dozornej rade.

Riaditeľ komunikácie BVS Peter Podstupka pre TASR uviedol, že spomínaná zmluva s advokátskou kanceláriou bola vysúťažená pre potreby Dozornej rady BVS, ktorá je nezávislým kontrolným orgánom BVS. „Do dnešného dňa neboli na túto zmluvu na BVS fakturované žiadne úkony. V prípade, ak dozorná rada, kde majú svoje zastúpenie aj akcionári BVS, rozhodne, že chce túto zmluvu zrušiť, BVS jej žiadosti samozrejme bezodkladne vyhovie," poznamenal.