„Bol som prekvapený a rozčarovaný, že som uvedený medzi autormi. Necítim sa tak a v deň rokovania vlády sme požiadali o vyčiarknutie,“ hovorí tajomník zamestnávateľského združenia Klub 500 Tibor Gregor.

Podobne ako tridsiatka ďalších ľudí je uvedený na konci dokumentu Národný program rozvoja výchovy a vzdelávania, ktorý ministerka školstva Martina Lubyová (nominantka SNS) minulý týždeň predložila na schválenie vláde.

Kompletný materiál si možno stiahnuť z vládneho webu.

„K výslednému dokumentu sme nemali možnosť sa vyjadriť. Princípy a filozofia textu sú v rozpore s predstavou Klubu 500,“ namieta T. Gregor.

„Ministerstvo pri tvorbe národného programu prisľúbilo zverejnenie členov pracovných skupín a tých aj zverejnilo,“ oponuje hovorca ministerstva školstva Peter Bubla.

Nesúhlasia

Národný program je dlho očakávaný dokument, ktorý má určiť víziu a riešenia pre kolabujúce slovenské školstvo. Jeho tvorcov rezort nikdy jasne nepomenoval, podľa M. Lubyovej mali strategický dokument pripravovať pracovné skupiny na ministerstve školstva.

Samotný materiál uvádza tri pracovné skupiny – pre regionálne školstvo, pre vysoké školy, pre vedu a techniku a ešte samostatnú pracovnú skupinu na implementáciu zmien zloženú z fínskych odborníkov.

TREND oslovil viacerých členov týchto skupín a odozva bola podobná – povedali sme si svoje a tým to zhaslo. „Mali sme prediskutovať excelovskú tabuľku s množstvom opatrení a okamžite na mieste ich pripomienkovať bez toho, aby sme mali čas sa s nimi poriadne oboznámiť, sedeli sme tam šesť až sedem hodín. Nedostali sme 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa