Zhoršujúca sa epidemiologická situácia zatvára na Orave triedy aj celé školy. V Námestove už jednu základnú školu (ZŠ) zavreli, to isté sa od piatka (28. 1.) týka Dolného Kubína. Pre TASR to potvrdili zástupcovia oravských samospráv.

Zatvoria celú školu

„ZŠ Petra Škrabáka má z 20 tried zatvorených 12. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Dolnom Kubíne nám nariadil od piatka do utorka (1. 2.) zatvoriť celú školu. ZŠ Martina Kukučína má zatvorených 13 z 29 tried," priblížil Martin Buzna z kancelárie vedenia mesta Dolný Kubín. Doplnil, že ZŠ Janka Matúšku má v karanténe päť tried a ZŠ s materskou školou (MŠ) Kňažia štyri.

Pozitivita stúpa

Úplne zatvorená je aj jedna ZŠ v Námestove, na druhej budú od piatka v karanténe tri triedy zo 17.„Epidemiologická situácia je u nás vážna, rovnako ako v celom okrese. V štatistike za minulý týždeň sme mali pozitívnych približne 180 ľudí," priblížil prednosta Mestského úradu v Námestove Dušan Jendrašík s tým, že pozitivita má stúpajúcu tendenciu.

V karanténe je viacero tried

V ZŠ Pavla Országha Hviezdoslava v Trstenej je aktuálne v karanténe deväť tried z 24. Trstenská ZŠ s MŠ Rudolfa Dilonga má zatvorených celkom šesť tried zo 17. „MŠ Oslobodenia má v karanténe štyri triedy z 11," povedala vo štvrtok pre TASR Martina Harkabuzová zo Spoločného obecného úradu – školského úradu mesta Trstená.

JB 25 Paríž - Žena počas výteru z nosa v rámci testovania na ochorenie COVID-19 na mobilnom testovacom mieste v Paríži 5. januára 2022. Francúzsko hlásilo v utorok rekordných 271.686 nových prípadov nákazy koronavírusom, pričom krajinou sa šíri variant omikron. Skokový nárast v prípadoch zaťažuje personál v nemocniciach a hrozí aj narušenie dopravy, vyučovania na školách a ďalších služieb. Informovala o tom tlačová agentúra AP. Francúzska vláda sa snaží nezavádzať nové lockdowny, ktoré poškodzuj
Neprehliadnite

Na Slovensku Pribudlo 14 252 prípadov nákazy novým koronavírusom a 30 obetí

Ďalšie dôležité správy