Tisíce respirátorov, ochranných štítov a 500-tisíc kusov jednorazových rúšok čoskoro pribudne v školách. Väčšina z nich už čaká na okresných úradoch, aby ich odovzdali učiteľom na školách. Informuje o tom na sociálnej sieti Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

„Niektoré dodávky sú práve na ceste a ochranné pomôcky budú odovzdané v najbližších hodinách," ozrejmilo ministerstvo školstva. Ako ďalej tvrdí rezort školstva, aj takýmto spôsobom chce pomôcť zlepšiť bezpečnosť na školách.

Podľa mapy, ktorú zverejnilo ministerstvo školstva na sociálnej sieti, na školy pôjde dokopy 135-tisíc FFP2 respirátorov. Najviac, a to 21 650 kusov, je určených pre Prešovský kraj. Košický kraj dostane 19 750 FFP2 respirátorov a Žilinský kraj 18 100. Nasleduje Bratislavský kraj (17 900), Banskobystrický kraj (15 800), Nitriansky kraj (15 500), Trnavský a Trenčiansky kraj zhodne po 13 150 kusov.

Študentky sa pripravujú na obnovené vyučovanie v jednej z tried Strednej zdravotníckej školy Celestíny Šimurkovej v Trenčíne, 8. februára 2021. Trenčiansky samosprávny kraj otvoril stredné školy pre študentov končiacich ročníkov v šiestich z deviatich svojich okresov. FOTO TASR - Radovan Stoklasa
Neprehliadnite

Niektoré školy sa môžu otvoriť, v čiernych okresoch sa bude vyučovať dištančne

Pre učiteľov bude určených aj 500-tisíc jednorazových rúšok. Najviac ich dostanú učitelia v Prešovskom kraji - 80-tisíc kusov. Nasleduje Košický kraj (73-tisíc), Žilinský a Bratislavský kraj (zhodne po 67-tisíc), Banskobystrický kraj (58-tisíc), Nitriansky kraj (57-tisíc) a Trenčiansky a Trnavský kraj zhodne po 49-tisíc kusov.

Na školy budú distribuované aj ochranné štíty v objeme 21-tisíc kusov. Podľa informácií rezortu školstva zhodne po 2 650 kusov ich dostanú školy v Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom a Trenčianskom kraji. Pre Banskobystrický, Žilinský, Prešovský a Košický kraj je určených zhodne po 2 600 kusov.