Automobilka Škoda Auto dnes oficiálne potvrdila, že Klaus Zellmer sa k 1. júlu 2022 stane predsedom predstavenstva značky. Nahradí doterajšieho šéfa Thomasa Schäfera, ktorý prevezme k 1. júlu funkciu predsedu predstavenstva značky Volkswagen, zároveň sa stane členom koncernového predstavenstva a bude riadiť skupinu objemových značiek. Automobilka to dnes uviedla v tlačovej správe.

Člen predstavenstva

S odvolaním sa na svoje zdroje informáciu o tom, že sa stane novým šéfom Škody práve Zellmer, to v piatok uviedol nemecký magazín Automobilwoche. Zellmer v súčasnosti pôsobí ako člen predstavenstva značky Volkswagen, zodpovedá za oblasť predaja, marketingu a popredajných služieb.

Schäfer sa na pozícii prevádzkového riaditeľa už od 1. apríla 2022 venuje operatívnemu riadeniu značky Volkswagen. Škodu opustí na konci júna. Na čelo českej automobilky prišiel 3. augusta 2020, z funkcie tak odíde takmer po dvojročnom pôsobení. V marcovom rozhovore s denníkom Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) uviedol, že chce, aby si materský koncern Volkswagen vybral na vybudovanie továrne na automobilové batérie Českú republiku.

Dva náročné roky

„Thomas Schäfer urobil automobilku Škoda bezpečne dvoma extrémne náročnými rokmi a zároveň prostredníctvom stratégie Next level - Škoda strategy 2030 formuloval jasný plán do budúcnosti. Škoda Auto je teraz elektrifikovanejší, digitálnejší a viac medzinárodný ako kedykoľvek predtým," uviedol predseda dozornej rady Murat Aksel.

Absolvent štúdia podnikovej ekonomiky Klaus Zellmer zahájil svoju profesijnú dráhu v roku 1997 ako asistent člena predstavenstva v spoločnosti Porsche AG. V roku 2015 bol Zellmer menovaný prezidentom a generálnym riaditeľom spoločnosti Porsche Cars North America v americkej Atlante. Od 15. septembra 2020 je Klaus Zellmer členom predstavenstva značky Volkswagen.

Ďalšie dôležité správy

Škoda Enyaq Coupé iV.
Neprehliadnite

Vojna na Ukrajine a problémy v dodávateľských reťazcoch výrazne zaťažia prevádzku Škody Auto