Epidemická situácia v košickom regióne so stále značným počtom prípadov ochorenia Covid-19 sa odráža aj v oceliarňach U. S. Steel Košice. „Napriek prísnym hygienickým opatreniam, častému testovaniu a následnému trasovaniu v podniku stále nedochádza k zásadnejšiemu zlepšeniu situácie," uviedol v utorok pre TASR hovorca oceliarní Ján Bača. Pred mesiacom k 25. januáru podľa údajov evidovali v hutníckom podniku 344 aktívnych prípadov ochorenia Covid-19.

Na snímke minister hospodárstva SR Richar Sulík (SaS) počas tlačového brífingu k predstaveniu plánovaného priemyselného parku v Rimavskej Sobote 23. februára 2021. EASYFOTO TASR - Lukáš Mužla
Neprehliadnite

O priemyselný park v Rimavskej Sobote už prejavilo záujem päť firiem, oznámil Sulík

„Veľmi by pomohlo, ak by sme vedeli zaočkovať tých, ktorí sú zadefinovaní ako kritická infraštruktúra v priemysle. Sú totiž niektoré uzly, ktoré sú pre chod podniku rozhodujúce. Zároveň chápeme, že okrem zdravotníkov a seniorov sú tu ešte učitelia, a tak neustále nabádame zamestnancov k najvyššej opatrnosti a na dôsledné využívanie ochranných pomôcok, ktoré majú k dispozícii," konštatoval Bača.

V areáli podniku funguje od 8. januára verejné testovacie miesto na ochorenie Covid-19. Dosiaľ v ňom otestovali viac ako 35-tisíc ľudí, pričom menej než polovica boli zamestnanci U. S. Steel.