Minister hospodárstva Richard Sulík po rokovaní vlády informoval, že poveril generálneho manažéra strany, aby na 6. júla zvolal mimoriadnu republikovú radu. Tá má byť rozšírená aj o poslancov a ministrov. V avizovanom dátume sa SaS rozhodne, ako bude ďalej pokračovať v koalícii aj to, aké nastavia podmienky.

„Udialo sa mnoho vecí. Boli sme svedkami hrubého porušenia legislatívneho procesu, takisto opakovaného porušenia koaličnej zmluvy, boli sme terčami rôznych útokov, rôznych klamstiev,“ komentuje Sulík.

To je podľa neho dôvod, prečo už nemá zmysel tváriť sa, že sa nič nestalo. Sulík totiž vyhlásil, že situácia v koalícii je vážna. Zároveň však objasnil, že strana SaS nechce pristúpiť k nijakým „zbrklým“ rozhodnutiam.

„Tam si spolu sadneme a poradíme sa. Tam prijmeme rozhodnutie o ďalšom postupe alebo podmienkach,“ dodal líder strany SaS v súvislosti s mimoriadnou republikovou radou.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS) hovorí počas tlačovej konferencie k vyjednávaniu o embargu na ruskú ropu 7. júna 2022  v Bratislave. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Poslanci sa vrátili k diskusii k návrhu na odvolanie Sulíka