Odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) sa posúva na septembrovú riadnu schôdzu. V rokovacej sále Národnej rady (NR) SR ani po prestávke nebol dostatok poslancov, parlament tak nebol uznášaniaschopný. Podpredseda snemovne Gábor Grendel (OĽANO) preto ukončil 36. schôdzu a odvolávanie preložil.

Mikulca sa opakovane pokúša odvolať opozícia z iniciatívy Smeru-SD. Rokovanie sa malo začať už v nedeľu (25. 7.). Pre neuznášaniaschopnosť parlamentu sa presunulo na pondelok. Začiatok pondelkovej schôdze sa však opäť posunul. Ani v pondelok ráno nebolo v rokovacej sále dosť poslancov. Tentoraz chýbala aj opozícia. Podpredseda snemovne preto začiatok rokovania posunul o hodinu, začať sa malo krátko po 10.00 h, no ani po prestávke nebol parlament uznášaniaschopný.

Na snímke minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) po 72. rokovaní vlády SR 1. februára 2021 v Bratislave.
Neprehliadnite

Sme rodina chce na koaličnej rade riešiť Mikulca, jeho odvolávanie sa presunulo na pondelok

 

Na situáciu reagoval aj predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš, ktorý vyzval zástupcov opozície, aby prišli do práce. „Je deväť hodín v pondelok a vy nie ste v práci,“ uviedol v pondelok ráno.

Šipoš poznamenal, že v pléne nevidel predsedu Smeru-SD Roberta Fica ani lídra mimoparlamentného Hlasu-SD Petra Pellegriniho (nezaradený) či predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu. „Neplníte si základné povinnosti," skonštatoval. Podotkol, že ak opozícia iniciuje schôdzu, je elementárnou slušnosťou, aby sa na nej zúčastnila.