Novým generálnym riaditeľom súkromnej siete polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia sa stal Radoslav Čuha. Vo funkcii vymenil doterajšieho šéfa Vladimíra Dvorového. TASR o tom v stredu informoval hovorca siete Tomáš Kráľ.

Čuha doposiaľ zastával funkciu medicínskeho riaditeľa spoločnosti. Jeho úlohou má byť príprava spoločnosti na nové výzvy, ktoré prinesie éra po pandémii pre celý sektor zdravotníctva. Podľa jeho slov pred ním stojí veľká profesionálna výzva, poznačená špecifickým časovým obdobím.

„Koniec pandémie ešte nie je na dohľad, a preto musíme pozbierať všetky zvyšky fyzických aj psychických síl a urobiť pre záchranu zdravia všetkých našich pacientov maximum. Verím, že sa môžem oprieť o podporu vyše 10-tisíc kolegov, lekárov, sestier, ostatných zdravotníkov, ako aj administratívnych pracovníkov a zabezpečiť stabilitu poskytovania zdravotnej starostlivosti vo všetkých našich regiónoch," povedal.

NA KYSLÍKU Maska alebo vysokoprietokový kyslík sú pre pacienta menej zaťažujúce ako uspanie a pľúcna ventilácia.
Neprehliadnite

Nemocnice Svet zdravia zaznamenali najvyšší počet hospitalizovaných s Covid-19

V súkromnej spoločnosti sa primárne v minulosti venoval strategickej oblasti reprofilizácie nemocníc siete. Od júla 2020 nastúpil na pozíciu medicínskeho riaditeľa. Zodpovedal za prevádzkovú oblasť liečebno-preventívnej a ošetrovateľskej starostlivosti počas oboch vĺn pandémie nového koronavírusu. V minulosti pôsobil ako riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove. Vyštudoval Lekársku fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Dvorový pôsobil v rámci siete nemocníc 16 rokov v riadiacich medicínskych a manažérskych pozíciách. Venovať sa chce práci lekára a pôsobiť chce aj v akademickej oblasti.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.