Britská energetická spoločnosť Shell v Číne otvorila svoju najväčšiu dobíjaciu stanicu pre elektromobily na svete. Stanica, ktorá sa nachádza v blízkosti letiska pri meste Šen-čen, má 258 dobíjacích bodov a solárne panely s ročnou výrobnou kapacitou 300-tisíc kilowatthodín. Informovala o tom spoločnosť.

Dobíjaciu stanicu prevádzkuje spoločný podnik Shellu a čínskej firmy BYD, ktorá vyrába elektromobily. Po celej Číne má Shell už približne 800 dobíjacích staníc pre elektromobily, ktoré prevádzkuje tiež buď ako spoločný podnik, alebo ako pobočku, ktorú má v plnom vlastníctve.

„My vieme, že vodiči elektromobilov hľadajú nabíjanie, ktoré je rýchle, spoľahlivé a pohodlné. To sa tiež v Číne odráža v miere využitia našich staníc, ktorá je dvakrát až trikrát vyššia ako priemer v miestnom odvetví, "uviedol viceprezident firmy Shell István Kapitány.

Dobíjacia stanica Shell Recharge Shenzhen Airport EV Station je asi 2,5 kilometra od letiskového terminálu. V skúšobnej prevádzke ju využilo v priemere viac ako 3 300 elektromobilov denne. „Čína je pre divíziu Shell Mobility jedným z najdôležitejších rastúcich trhov," uviedol Kapitány. V budúcnosti má Shell v úmysle ponuku služieb ešte rozšíriť.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračná fotografia
Neprehliadnite

Zisk Shellu sa pre pokles cien energií znížil o viac než polovicu na päť miliárd dolárov