Ďalšia dôchodkyňa prišla v Topoľčanoch o svoje úspory. Po telefonáte od údajnej vyšetrovateľky Policajného zboru 79-ročná žena vyložila na chodník pred domom bielu kabelku, do ktorej vložila 14 500 eur, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Údajná policajtka dôchodkyni tvrdila, že polícia vyšetruje prípady vlámaní do domov. Počas vyšetrovania vraj policajti zistili, že zlodeji majú vytipovaný aj dom dôchodkyne. Preto ju telefonicky požiadala, aby dala všetky peniaze a cennosti do tašky a položila ju pred dom.

„Naša hliadka je už na ceste. My vám peniaze ochránime a po akcii vrátime," tvrdila falošná policajtka seniorke. Tá v strachu o svoj majetok poslúchla a pred dom vyložila kabelku s peniazmi.

Keď sa seniorka vrátila k telefónu, žena na druhom konci linky pokračovala v rozhovore a vymýšľala si rôzne témy, aby ju udržala v pozornosti. Na konci hovoru jej oznámila, že si môže ísť pred dom po svoje peniaze, akcia skončila. Na chodníku však už poškodená žiadnu tašku nenašla.

Ďalšie dôležité správy

EBE 42 Belehrad - Na snímke mačka sa vyhrieva v okne domu počas slnečného dňa v srbskom Belehrade 31. decembra 2022. FOTO TASR/AP

A cat sits at the window during a sunny winter's day in Belgrade, Serbia, Saturday, Dec. 31, 2022. (AP Photo/Darko Vojinovic)
Neprehliadnite

Seniorka z Brezna podvodníkom vyhodila z okna 15-tisíc eur