Senát Najvyššieho súdu (NS) SR zamietol námietku zaujatosti predsedu opozičnej ĽSNS Mariana Kotlebu voči samosudkyni Ružene Sabovej, ktorá pojednáva prípad kontroverzných šekov vystavených na sumu 1 488 eur. Na štvrtkovom neverejnom zasadnutí ju vyhodnotil ako nedôvodnú. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Na snímke predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico počas tlačovej konferencie v Bratislave 19. júna 2020. FOTO TASR – Dano Veselský
Neprehliadnite

Smer-SD nebude iniciovať odvolávanie Kollára, za problém označil kroky koalície

Marian Kotleba namietal, že Ružena Sabová mala inštruovať znalca a stretnúť sa s ním počas dňa pracovného pokoja. R. Sabová jeho námietku na júnovom pojednávaní Špecializovaného trestného súdu odmietla.

Tvrdila, že jej komunikácia so znalcom je absolútne transparentná, preto je aj v trestnom spise. „Pokiaľ by nejaká osobná zaujatosť z mojej strany bola, tak by v takomto prípade nebola táto komunikácia súčasťou trestného spisu. Obvykle súd komunikuje so znalcami, takisto ako aj orgán činný v prípravnom konaní," uviedla vtedy R. Sabová po prečítaní komunikácie so znalcom Matejom Medveckým. Predseda ĽSNS si tiež myslel, že sama priznáva vstupovanie do znaleckého posudku, čo R. Sabová odmieta.