Riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) Zuzana Baťová má dôveru ministra zdravotníctva. ,,Zatiaľ má moju dôveru," povedal v piatok v Rádiu Expres minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Nemyslí si, že situáciu s vakcínou Sputnik V, ktorej dodávky žiada ruská strana vrátiť, pokazil ŠÚKL. Lengvarský avizoval, že o ďalšom osude vakcíny plánuje rozhodnúť na budúci týždeň.

Igor Matovič
Neprehliadnite

Poslanci vyzývajú Igora Matoviča, aby prestal s útokmi

Minister financií a vicepremiér Igor Matovič (OĽANO) vo štvrtok (15. 4.) informoval, že vakcína Sputnik V prešla všetkými testami Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied. O stanovisku ŠÚKL v tejto súvislosti hovoril ako o politickom blude a opakovane kritizoval šéfku ŠÚKL Zuzanu Baťovú. Kritizoval novinárov aj prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, ktorú označil za zaujatú. Priznal, že zmluvu k nákupu vakcíny nečítal. Pripustil, že ruská strana žiada vrátiť vakcínu, pretože sme za ňu nezaplatili včas.

Koaličné strany Za ľudí a SaS vyjadrili v piatok ŠÚKL svoju dôveru a podporu. Baťovú podporili i viacerí ľudia prinesením kvetov priamo do sídla ŠÚKL v Bratislave.