Vojna na Ukrajine by mohla dosiahnuť svoj „bod zlomu" v auguste a skončiť sa porážkou Ruska pred koncom tohto roka. Pre stanicu Sky News to v sobotu povedal šéf ukrajinskej rozviedky, generálmajor Kyrylo Budanov. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

Optimistický scenár Budanova

Budanov v súvislosti so súčasným smerovaním konfliktu vyjadril optimizums. „Bod zlomu príde v druhej polovici augusta," uviedol. „Väčšina aktívnych bojových akcií sa skončí koncom tohto roka," dodal.

„Výsledkom bude, že obnovíme ukrajinskú moc na všetkých našich územiach, kde sme ju stratili, vrátane Donbasu a Krymu," vyhlásil Budanov.

Generálmajor: „Vieme všetko o našich nepriateľoch"

Intenzívne boje v súčasnosti prebiehajú v regióne Donbas na východe Ukrajiny, kde Rusko nedávno zhromaždilo svoje jednotky bez toho, že by dosiahlo výraznejší postup, píše AFP.

„Vieme všetko o našich nepriateľoch. Vieme o ich plánoch takmer od chvíle, keď vznikajú," podotkol šéf ukrajinskej rozviedky.

Budanov zároveň vyslovil neoverené tvrdenia, že v Moskve sa aktuálne pripravuje prevrat s cieľom zvrhnutia ruského prezidenta Vladimira Putina. Ruský vodca je tiež podľa neho „veľmi chorý" na rakovinu, cituje AFP.

Ďalšie dôležité správy

KK40 Berlín - Nemecký kancelár Olaf Scholz hovorí počas tlačovej konferencie 21. decembra 2021 v Berlíne. Nemecko v súvislosti s rýchlo sa šíriacim koronavírusovým variantom omikron zavedie v nadchádzajúcom týždni ďalšie epidemiologické opatrenia. Na súkromných večierkoch sa bude môcť stretnúť iba desať zaočkovaných hostí a veľké športové podujatia sa budú konať bez divákov. FOTO TASR/AP
German Federal Chancellor Olaf Scholz (SPD) speaks at a press conference after the consultations on the coron
Neprehliadnite

Za Putinov šialený nápad zväčšiť ruské impérium platí celý svet veľmi vysokú cenu