Riaditeľ Inštitút Roberta Kocha (RKI) Lothar Wieler apeloval v piatok v Berlíne na občanov Nemecka, aby sa nechali zaočkovať proti ochoreniu Covid-19.

Naliehavosť svojej výzvy zdôraznil poukázaním na to, že britský variant koronavírusu B1.1.7 sa šíri rýchlejšie, je oveľa nákazlivejší a nebezpečnejší, pričom sa to týka všetkých vekových kategórií. „To boj proti pandémii ešte viac sťažuje," zdôraznil šéf RKI.

EBE 41 Berlín - Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová prichádza na tlačovú konferenciu po rokovaní s premiérmi 16 spolkových krajín o aktuálnej pandemickej situácii v Berlíne 10. februára 2021. FOTO TASR/AP
German Chancellor Angela Merkel arrives for a news conference after a meeting at the chancellery in Berlin, Germany, Wednesday, Feb. 10, 2021. German chancellor Angela Merkel had meet with German head of federal states to discuss extension of restrictions or other possible measures to
Neprehliadnite

Podľa Merkelovej Nemecko prežíva tretiu vlnu pandémie

„Kedykoľvek nám bude ponúknuté očkovanie, nechajme sa očkovať. Očkovanie chráni, je našou priamou, spoločnou cestou z pandémie. Existujú skutočne vynikajúce nové údaje z iných štátov, ktoré účinok všetkých dosiaľ povolených očkovacích látok jednoznačne potvrdzujú," povedal Wieler.

Približne dva mesiace po spustení vakcinácie zaočkovali doteraz v Nemecku približne 5,7 milióna ľudí. Na základe údajov RKI prvú dávku dostalo 4,5 percenta obyvateľov, druhú 2,4 percenta. Najvyšší počet zaočkovaných za jeden deň pripadol tento týždeň na stredu, keď vakcínu dostalo 167 999 ľudí.