Skonštatoval, že letisko je úzko prepojené s cestovným ruchom a koronakríza ovplyvnila jeho činnosť aj hospodársku situáciu. „Pristúpili sme k tomu, že sme sa zapojili do programu, kde nám štát prispieva v dôsledku výpadku tržieb za uplynulé obdobie, ktorý je naozaj dosť značný,“ priblížil J. Pojedinec.

Na Letisku M.R. Štefánika v Bratislave môže byť v blízkej dobe uzemnených 72 lietadiel typu Bombardier Dash 8 Q400
Neprehliadnite

Bratislavské letisko je na niekoľko mesiacov parkoviskom pre desiatky lietadiel

Pomôcť dostať sa z krízovej situácie by mali podľa generálneho riaditeľa aj príjmy z parkovania lietadiel. Poukázal na to, že množstvo leteckých dopravcov zostáva uzemnených. „Snažíme sa ponúknuť podmienky, ktoré by boli atraktívne pre týchto dopravcov a dostať sem časť flotíl. V priebehu mesiaca júl určite dôjde k rozšíreniu lietadlového parku, ktorý je u nás odstavený, a pevne verím, že aj v priebehu mesiaca august sa nám podarí s ďalším subjektom uzatvoriť finálne zmluvu,“ dodal. Ide podľa neho o „živý proces“, pričom letisko rokuje asi s troma spoločnosťami.

Pojedinec podľa jeho slov verí, že toto obdobie letisko prežije a nasledujúci polrok i rok 2021 bude bez podobných situácií. Zároveň verí, že v nasledujúcich rokoch sa hospodárenie znova upraví a pomôže naakumulovať prostriedky, ktoré budú potrebné aj na rozvoj letiska.