Guvernér britskej centrálnej banky (Bank of England) Andrew Bailey sa snaží prinútiť vládu, aby zaviedla pravidlá, ktoré by učinili veľké internetové podniky zodpovednými za finančné podvody. Chce tak firmy, ako je napríklad Google, prinútiť k boju proti podvodným webovým stránkam. Informoval o tom dnes denník The Sunday Times s odvolaním na svoje zdroje.

Pandémia koronavírusu viedla k vzostupu podvodných aktivít na internete. Niektoré internetové stránky inzerujú podvodné systémy pre rýchle zbohatnutie, iné sa vydávajú za renomované investičné spoločnosti. Google a ďalšie veľké internetové podniky potom zarábajú na podvodníkoch, ktorí im platia za prominentné umiestnenie vo výsledkoch webového vyhľadávania, píše The Sunday Times.

logo Google
Neprehliadnite

Google vie o nás všetko. Nepomáha ani byť v režime „inkognito“. Uznal to aj súd

Guvernér sa podľa denníka snaží prinútiť ministerku vnútra, aby zodpovednosť veľkých internetových spoločností za finančné podvody zaradila do návrhu zákona o bezpečnosti internetu. V súčasnej podobe návrh tieto podniky prinúti iba k boju proti internetovým aktivitám smerujúcim k zneužívaniu detí a proti terorizmu.