Saudskoarabské ministerstvo energetiky ponúklo podporu, aby veľká ekonomická zóna Neom v hodnote 500 miliárd USD (424,84 miliardy eur), ktorá bude obsahovať turistické a športové areály pri Červenom mori, bola vybudovaná včas.

„Musíme vytrvať a uvoľniť všetky naše kapacity na realizáciu tohto projektu," cituje agentúra Reuters vyjadrenie ministra energetiky Abdulaziza bin Salmána na tlačovej konferencii pri príležitosti podpísania dohody o spolupráci s predstaviteľmi projektu.

WA 15 Minsk - Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko rečni pred svojimi podporovateľmi na Námestí nezávislosti v Minsku v nedeľu 16. augusta 2020. Približne 200.000 bieloruských podporovateľov opozície sa v nedeľu zišlo v centre hlavného mesta Minsk a spoločne podnikli
Neprehliadnite

Bielorusko už roky nie je nezávislé. Poslednú diktatúru Európy poháňa ruské palivo

Projekt na ploche 26 500 štvorcových kilometrov, ktorý bol prvýkrát predstavený v roku 2017 s termínom dokončenia v roku 2025, obsahuje technologické projekty poháňané veternou a solárnou energiou.

Je súčasťou plánu korunného princa Mohammada bin Salmána pod názvom Vision 2030, ktorého cieľom je prilákať zahraničné investície a vytvoriť pracovné miesta na účel zníženia závislosti Saudskej Arábie od ropy.