Koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala na slová ministra obrany Jaroslava Naďa, ktorý nevylučuje, že by Matovič vládol ďalej s podporou exKotlebovcov.

Na snímke minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) prichádza na 83. rokovanie vlády SR v stredu 3. marca 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Sme pripravení na všetky alternatívy, premiér počúva názory partnerov, tvrdí Naď

Slovensko je podľa SaS na ceste do priepasti. „Minister Naď zašiel svojím vyjadrením priďaleko. Ide o absolútnu túžbu po moci, ak by sa Igor Matovič snažil udržať na čele vlády s podporou skupinky okolo Milana Mazureka. Igor Matovič evidentne chytil maniere podobné Vladimírovi Mečiarovi či Robertovi Ficovi. Tichá vláda s fašistami je za hranicou demokratických princípov. Apelujeme na poslanecký klub OĽaNO, aby Igorovi Matovičovi tento scenár čo najrýchlejšie vyvrátil. Poslanecký klub SaS je jednotný, lebo dlhodobo robíme hodnotovú politiku a na takejto vláde Igora Matoviča s Milanom Mazurekom sa podieľať nikdy nebudeme,“ vyhlásil predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Branislav Gröhling a Karol Galek.