Strana SaS stojí za svojím predsedom Richardom Sulíkom, v koalícii zostáva. SaS zároveň vyzvala premiéra Igora Matoviča, aby rešpektoval dohodu v koalícii, že sa partneri nebudú verejne kritizovať. Informoval o tom generálny manažér strany Roman Foltin s tým, že na tomto stanovisku sa dohodla republiková rada SaS. Liberáli zároveň vyzvali k riešeniu aktuálnej situácie a k odloženiu sporov.

Šéf Sas Richard Sulík dodal, že ak by pretrvávali osobné útoky zo strany premiéra, bude ich ignorovať. Ak by došlo ku konfrontácii či obvineniam na základe neprávd, bude sa snažiť veci vysvetliť. Ohradil sa voči tvrdeniu, že posielal Matovičovi odkaz s pohrozením, že vystúpia z koalície. Hovorí, že to nemá logiku, lebo koalícia by tak nestratila väčšinu a mohla by ďalej vládnuť. 

Igor Matovič
Neprehliadnite

Simpsonovci v kurze, Matovič na oplátku nimi reaguje na Sulíka

„SaS stojí za Richardom Sulíkom, sme si vedomí sľubu voličom. Chceme robiť dospelú politiku. Spoločne s Richardom Sulíkom ostávame v koalícii," uviedla strana vo vyhlásení. Podľa strany Slovensku nepomôže, ak by z koalície odišli. Sulík tvrdí, že premiérové útoky sú už cez čiaru. „Priznám sa, že aj mňa prekvapila intenzita útokov Igora Matoviča na moju adresu. Chápem, že je pod stresom, ale veľa útokov je cez čiaru. Veľa vecí je nepravdivých," uvádza minister hospodárstva.

Sulík sa ohradil aj voči obvineniu, že môže za úmrtie 4 300 obetí. Podľa jeho slov sa ho dotklo, že ho Matovič viní zo smrti ľudí.  V súvislosti s premiérovým grafom o zbytočných úmrtiach na Covid-19 podotkol, že v ňom nevidel žiadne relevantné dáta, len dohady a nevie, kto ho pripravil. Všetkým, ktorých blízki zomreli na Covid-19, vyjadril sústrasť. „Je to za čiarou, možno to už napĺňa trestno-právnu rovinu,“ povedal. Trestné oznámenie sa však podať nechystá. Predseda SaS tvrdí, že v lete navrhoval, aby sa kontrolovali hranice. „Bolo vtedy 60 nakazených, neprijali moje návrhy. Videli sme premiéra na svadbe bez rúška. Na svadbách mohlo byť 30 ľudí, premiér to zvýšil na 100. Neskôr otvoril kostoly. Toto sú faktory, ktoré podnecovali šírenie Covidu," uviedol Sulík.