Strana SaS rešpektuje rozhodnutie šéfa Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina) prerušiť aktuálnu schôdzu. Strana rozumie jeho argumentom, no rozhodnutie ju mrzí. Pre TASR to uviedol hovorca strany Ondrej Šprlák.

,,Rozumieme jeho argumentom, že najskôr potrebujeme vyriešiť vládnu krízu, avšak poslanci SaS doteraz pristupovali k rokovaniam parlamentu poctivo a aktívne participovali na každom rokovacom dni," píše SaS v stanovisku.

Na snímke predseda hnutia Sme rodina a predseda parlamentu Boris Kollár počas tlačovej konferencie po rokovaní predsedníctva a poslaneckého klubu 10. marca 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian *** Local Caption *** koalícia kríza politické strany ochranné rúško NRSR
Neprehliadnite

B. Kollár na týždeň prerušil schôdzu parlamentu, odôvodnil to vládnou krízou

Rovnako by podľa slov Šprláka postupovali poslanci SaS aj v utorok. ,,Z toho dôvodu nás rozhodnutie pána Kollára mrzí, pretože na programe bolo viacero dobrých a dôležitých návrhov zákonov," uvádza strana. ,,Veríme, že budúci týždeň bude parlament pokračovať v pôvodnom scenári," dodala.

Šéf parlamentu prerušil v utorok ráno schôdzu NR SR, pokračovať by mala o týždeň v utorok (30. 3.). Odôvodnil to vládnou krízou, aby sa ,,cirkus" z vlády nepresunul do parlamentu. ,,V tomto prípade je chyba na našej strane, musíme tu veľmi rýchlo upratať alebo sa slušne rozísť," poznamenal a ospravedlnil sa kolegom. Na programe schôdze majú poslanci napríklad aj vládne návrhy v skrátenom legislatívnom konaní súvisiace s pandémiou nového koronavírusu.