Koaličná SaS má tretieho podpredsedu strany. Stal sa ním štátny tajomník slovenského rezortu diplomacie Martin Klus. TASR o tom informoval hovorca strany Ondrej Šprlák.

„Martin Klus získal obrovskú dôveru medzi členmi, ktorí ho s najviac hlasmi zvolili za člena republikovej rady. Je preto prirodzené, že mu patrí miesto aj v najužšom vedení strany. Som rád, že členovia republikovej rady si osvojili moje argumenty a zvolili Martina Klusa za nového podpredsedu," skonštatoval Sulík. Poznamenal, že sa teší na intenzívnu spoluprácu v snahe posunúť stranu dopredu.

Predseda SaS, vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík podal demisiu. Informoval o tom na tlačovej konferencii. Demisiu doručil prezidentke SR Zuzane Čaputovej. V Bratislave 22. marca 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

SaS sa nezlúči s inými stranami, vieme však využiť rovnaké nastavenie, vyhlásil Sulík

Novozvolený podpredseda vníma zvolenie ako záväzok, prijíma ho podľa vlastných slov s pokorou. „Mojou ambíciou je, aby sme boli stranou, ktorá nestratí nikdy zo zreteľa slobodu jednotlivca a bude sa držať zdravého rozumu. Som odhodlaný pracovitosťou, ale aj skúsenosťami ukázať občanom, že sme stranou, ktorú sa oplatí voliť," povedal Klus.