„Sú dôvodne podozriví, že objektívne vyšetrenie vrážd novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice nebude možné. Veríme že sa pre toto riešenie nájde politická vôľa,“ povedal R. Sulík s tým, že to je jediné riešenie, ako zabezpečiť objektívne vyšetrovanie.

Nemáme čas čakať, či sa polepšia

Predseda SaS je presvedčený, že Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú zavraždili chamtivosť a korupcia, ktoré dnes rozkladajú aj vládnu koalíciu. Podľa predsedu SaS prezident Andrej Kiska v nedeľu pomenoval hĺbku marazmu, v ktorom sa ocitla Slovenská republika.

Ako R. Sulík podotkol, opozícia je pripravená zvolať aj mimoriadnu schôdzu parlamentu k vysloveniu nedôvery vláde, ak R. Kaliňák a policajný prezident Tibor Gašpar zostanú vo svojich funkciách.

„Odstrániť ju je možné zmenou tejto vlády. Rovnako to cíti aj väčšina spoločnosti. Chamtivosť a korupcia ukázali, že sa nezastavia pred ničím. Odmietame, aby sa normou stalo vraždenie ľudí. Nemáme čas čakať, že sa zlodeji a vrahovia polepšia. Musíme konať proti zlu okamžite,“ vyhlásil R. Sulík.

Podľa neho má R. Fico strach a stratil kontakt s realitou. „Obvinil prezidenta z vlastizrady, Robert Fico je nebezpečný, preto musí odísť,“ dodal.

Taliani mali legálne zbrane

Podpredsedníčka SaS a NR SR Lucia Ďuriš Nicholsonová sa pýta, ako môže R. Fico vedieť o záveroch z pitvy, ako je možné, že má prístup do vyšetrovacieho spisu.

„Je súčasťou vyšetrovacieho tímu? Ak áno, prečo,“ pýta sa. Zároveň sa L. Nicholsonová pýtala, ako je možné, že Taliani, ktorých má polícia podľa R. Kaliňáka rozpracovaných, môžu mať na Slovensku v legálnej držbe strelné zbrane.

Podpredsedníčka SaS Jana Kiššová odmieta vyhlásenia R. Kaliňáka o tom, že SaS vyplatila milióny eur dotácií a DPH rodine Vadalovcov. „Žiadne milióny im nevyplatila,“ uviedla.

Zároveň sa pýtala, že ak im boli nejaké peniaze vyplatené neoprávnene, čo robil R. Kaliňák sedem rokov ako minister. „Je vo verejnom záujme, aby bol vytlačený z ministerskej funkcie. Inak sa v očiste spoločnosti nikam nepohneme,“ uviedla.