Ruský ťažobný koncern Polymetal sa rozhodol odložiť viaceré projekty, napriek tomu, že za 1. kvartál jeden z najväčších producentov zlata zaznamenal zvýšenie tržieb. Situáciu spoločnosti totiž komplikujú sankcie západných štátov voči Rusku za jeho inváziu na Ukrajinu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Tržby spoločnosti sa vďaka vyššej cene zlata v 1. kvartáli zvýšili o 4 percentá na v prepočte 616 miliónov dolárov, produkcia však klesla. Ako firma uviedla, produkcia zlatého ekvivalentu (kombinácia zlata a iných kovov) dosiahla za prvé tri mesiace 372 000 trojských uncí, čo medziročne predstavuje pokles o 6 percent. Za celý rok 2022 počíta Polymetal s produkciou na úrovni 1,7 milióna uncí.

Západ síce sankcie priamo na Polymetal neuvalil, zavedenie sankcií voči Rusku však vyvinulo na spoločnosť v 1. kvartáli ,,obrovský tlak", uviedla spoločnosť. Druhý najväčší producent zlata v Rusku po spoločnosti Polyus dodal, že v dôsledku najnovšej situácie upravil svoje investičné plány, ktorých výsledkom je odloženie viacerých projektov. Ruský projekt spracovateľského závodu odložila firma o šesť mesiacov a teraz počíta s jeho spustením v 2. kvartáli 2024. Úpravy sa okrem toho týkajú aj projektov v Tichomorí a Kazachstane.

Ďalšie dôležité správy

KK44 Londýn - Britský premiér Boris Johnson odchádza z Downing Street 10 na vyhlásenie do parlamentu 24. februára 2022 v Londýne. Veľké ruské banky budú čeliť úplnému zmrazeniu aktív v Spojenom kráľovstve. Pred britskými poslancami to oznámil premiér Boris Johnson, informujú televízie BBC a Sky News. FOTO TASR/AP
Britain's Prime Minister Boris Johnson leaves 10 Downing Street as he makes his way to the parliament to make a statement, in London, Thursday, Feb. 24, 2022. Russia launched a wide-ran
Neprehliadnite

Britský premiér vyzval na sankcie proti ruským zlatým rezervám