Kórejský elektronický gigant Samsung sa na Slovensku trápi. Po zavretí závodu na výrobu displejov vo Voderadoch pokračuje prepúšťanie ľudí a škrtenie výdavkov aj v galantskej fabrike koncernu. Počet pracovníkov spoločnosti Samsung Electronics Slovakia klesol za uplynulé tri roky zhruba o dvetisíc ľudí a firma pokračuje v znižovaní stavov aj v tomto roku.

„Personálne oddelenie redukuje nedobrovoľne sedem až desať ľudí týždenne, ďalší odchádzajú prirodzenou fluktuáciou. Na linkách je už len 280 operátorov, tento rok pôjdu len na štyri linky,“ povedal TRENDu zdroj oboznámený so situáciou v podniku. Priebežné znižovanie počtu pracovníkov potvrdili týždenníku viaceré oslovené zdroje.

Spoločnosť situáciu bližšie nekomentuje. „Ako každoročne počet zamestnancov závisí od sezónnosti výroby, dopytu zákazníkov na cieľových trhoch a v neposlednom rade od úrovne automatizácie celého výrobného procesu,“ uviedol hovorca galantského Samsungu Ján Nemašik ešte vo februári, keď TREND oslovil podnik s otázkami o ďalšom znižovaní počtu pracovníkov prvýkrát.

Rekordne nízko

Závod vo Voderadoch skončil v minulom roku, časť zamestnancov 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa