Juhokórejský koncern Samsung investuje okolo 17 miliárd dolárov do výstavby nového závodu na výrobu polovodičov v meste Taylor v Texase. Chce tak zvýšiť svoje produkčné kapacity v oblasti čipov, keď ich globálny nedostatok zasiahol výrobcov áut, telefónov a ďalšej elektroniky.

Ide o najväčšiu investíciu Samsungu v USA, ktorá zvýši celkové investície koncernu na viac než 47 miliárd od začiatku pôsobenia v krajine v roku 1978. Podľa republikánskeho guvernéra Texasu Grega Abbotta je to historicky najväčšia priama zahraničná investícia v Texase.

čipy
Neprehliadnite

Čipy sú stále „úzky profil“. Japonsko preto vyčlení 600 miliárd jenov na podporu ich výroby

Nový závod by sa mal dostať do prevádzky v roku 2024 a očakáva sa, že vytvorí viac než 2000 nových kvalifikovaných pracovných miest. Čipy, ktoré bude závod vyrábať, budú využiteľné v mobilných technológiách, 5G či dokonca v umelej inteligencii, uviedol Samsung.

Správu o investícii privítala aj administratíva amerického prezidenta Joea Bidena, ktorého ekonomický a poradca Brian Deese a bezpečnostný poradca Jake Sullivan uviedli, že závod "pomôže pri ochrane našich dodávateľských sietí, revitalizácii výrobnej základne a tvorbe dobrých pracovných miest priamo u nás doma".

Vľavo sú  Huawei Watch 3 Pro a vpravo Samsung Galaxy Watch 4 Classic
Neprehliadnite

Plánujete kúpu smart hodiniek? Porovnali sme najnovšie modely od Samsungu a Huawei