Hoci Lukáš Kyselica (OĽANO) vyvodil politickú zodpovednosť, mal by svoje pôsobenie vo Vojenskom spravodajstve (VS) počas volebnej kampane vysvetliť aj v parlamentných výboroch. Na sociálnej sieti to uviedla exministerka vnútra Denisa Saková (nezaradená). 

Saková podotkla, že Kyselica nechal v omyle svojich voličov, pretože tvrdil, že z polície odišiel do civilu, pričom prešiel na miesto agenta VS. Pýta sa, prečo odišiel z polície, keď mal dôkaz ako nahrávku Gorily, prečo porušil zákon a ako príslušník VS sa angažoval v politike, ale aj na to, či ako agent donášal informácie z prostredia VS šéfovi OĽANO Igorovi Matovičovi, alebo naopak.

Na snímke minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) prichádza na zasadnutie Ústredného krízového štábu v súvislosti s vývojom situácie ohľadom nového koronavírusu 14. júla 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin  Baumann
Neprehliadnite

Šéf rezortu vnútra rešpektuje odchod Kyselicu, zdôrazňuje vplyv úrovne vedenia na spravodajstvo

„Hoci vyvodil politickú zodpovednosť za svoje klamstvá a porušenie zákona, mal by všetky tieto otázky zodpovedať v parlamente vo výbore na kontrolu Vojenského spravodajstva aj brannobezpečnostnému výboru NR SR,“ dodala s tým, že odpovede si zaslúžia aj občania.

Exministerka uviedla, že verejnosť pozná Kyselicu najmä ako exvyšetrovateľa kauzy Gorila, ktorý neodovzdal originál USB kľúča s nahrávkou Gorily dozorovému prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi. „Síce nič nevyšetril, Gorilu neobjasnil, ale médiá, a najmä Igor Matovič sa postarali o to, aby svietila jeho fotka na bilbordoch OĽANO. Svojím príbehom bojovníka, ktorý v skutočnosti nič nevybojoval, sa po voľbách stal štátnym tajomníkom Ministerstva vnútra (MV) SR,“ tvrdí.

Kyselica odchádza z postu štátneho tajomníka Ministerstva vnútra SR po zverejnení informácií o jeho pôsobení vo Vojenskom spravodajstve v čase kandidatúry do parlamentu za OĽANO. Upozornil na to Denník N s tým, že o tom nemali vedieť ani členovia hnutia. V tajnej službe Ministerstva obrany SR mal pôsobiť od októbra 2019 do 19. marca 2020.