Viac ako 240-tisíc eur už zaplatilo tento rok ministerstvo vnútra za sprostredkovanie leteniek firme ETN Slovakia, ktorá funguje v podstate ako cestovná kancelária. Jej konkurenti za uplynulých osem mesiacov pritom od ministerstva vnútra dostali zákazky len za pár tisíc eur.

Spoločnosť ETN Slovakia je mimoriadne úspešná pri vybavovaní leteniek ministerstvu vnútra napriek tomu, že s ním v súčasnosti nemá podpísanú žiadnu širšiu dohodu o dlhodobej spolupráci, takzvanú rámcovú zmluvu.

Takéto zmluvy štátne inštitúcie zvyčajne uzatvárajú vtedy, ak nejaký tovar či služby nakupujú opakovane a chcú dostať čo najlepšiu cenu, teda akúsi množstvovú zľavu. Ministerstvo vnútra, ktoré vedie Denisa Saková zo Smeru, tvrdí, že je všetko v poriadku, a to napriek tomu, že medzi rokmi 2014 až 2018 malo takúto rámcovú zmluvu uzavretú. Práve s firmou ETN Slovakia.

Každý po svojom

Pred piatimi rokmi pripravilo veľký tender na obstarávanie leteniek ministerstvo dopravy. Celkovo sa súťažilo o zmluvu na štyri roky vo výške 12 miliónov eur. Letenky mala víťazná spoločnosť nakupovať pre rezorty vnútra, obrany, spravodlivosti, ale aj úrad vlády či zopár ďalších štátnych inštitúcií.

K zákazke sa vtedy dostala firma ETN Slovakia, za ktorou stojí Milivoje Jocič, ktorý v biznise

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa