Írska letecká spoločnosť Ryanair v pondelok oznámila, že v septembri a októbri zníži letovú kapacitu o 20 percent v dôsledku výrazného oslabenia rezervácií v uplynulých desiatich dňoch. Hovorca spoločnosti poukázal na fakt, že niekoľko krajín EÚ zaviedlo v posledných dvoch týždňoch cestovné obmedzenia, čo negatívne ovplyvnilo rezervácie, najmä v prípade služobných ciest, v septembri a októbri.

Preto aerolínie považujú za rozumné znížiť frekvencie letov a prispôsobiť ponuku dopytu. Ryanair spresnil, že vo väčšine prípadov dôjde skôr k zníženiu frekvencie letov, ako k ich úplnému zastaveniu. Škrty sa dotknú najviac letov do Írska, Španielska, Francúzska a Švédska, ako aj do ďalších krajín, v ktorých cestovné obmedzenia zostávajú v platnosti, alebo sa ešte zvýšili v dôsledku opätovného nárastu nových prípadov nákazy.

Letecká spoločnosť zároveň opäť kritizovala politiku írskej vlády, ktorá žiada od mnohých cestujúcich, aby obmedzili svoj pohyb na dva týždne. A vyzvala vládu, aby zaradila štáty s podobnou alebo nižšou úrovňou nákazy ako má Írsko na tzv. zelený zoznam. To znamená, že aj Nemecko, Spojené kráľovstvo, Rakúsko, Portugalsko a Poľsko by boli pridané na zoznam krajín, v prípade ktorých sa od cestujúcich nevyžaduje po príchode izolácia.

Na bratislavské letislo M. R. Štefánika po štyroch mesiacoch po prvý raz pristál a odletel najväčší letecký dopravca.
Neprehliadnite

Bratislava sa dočkala. Ryanair spustil svoje lety po štyroch mesiacoch

Správne testovanie na letiskách a účinné sledovanie je jedinou realistickou a primeranou metódou kontroly bezpečného cestovania v rámci EÚ a účinne obmedzuje šírenie ochorenia koronavírusu," uviedla letecká spoločnosť. Cestujúcim, ktorých sa dotkne redukcia letov v septembri a októbri, to Ryanair oznámi e-mailom a ponúkne im iné možnosti.