Ružomberská celulózovo-papierenská spoločnosť Mondi SCP sa pripravuje na plánovanú celozávodnú odstávku. V závode zrealizujú vopred naplánované údržbárske práce, ktoré nie je možné urobiť počas bežnej prevádzky. 

Odstávka sa uskutoční od pondelka 24. augusta do piatka 28. augusta. Postupný nábeh technológií do plnej prevádzky sa očakáva do 2. septembra. Počas tohto obdobia bude výroba zastavená. V závode budú okrem zamestnancov pracovať aj externé spoločnosti. „Odstávka je pre nás veľmi dôležitá, aby sme urobili všetky potrebné práce, ktoré nie je možné počas bežnej prevádzky vykonať a zabezpečiť tak efektívnu a bezpečnú výrobu celulózy i papiera počas zvyšku roka," vysvetlil technický riaditeľ spoločnosti Vladimír Krajči.

Výroba v KIA Motors Slovakia
Neprehliadnite

Automobilka Kia zastaví počas celozávodnej dovolenky výrobu na dva týždne

Vzhľadom na pandémiu nového koronavírusu prijala spoločnosť počas príprav na odstávku zdravotné a bezpečnostné opatrenia. Vytvorila tím ľudí, ktorí sledujú vývoj, dodržiavanie aktuálnych nariadení a odporúčaní. Na základe nich plánujú a zabezpečujú priebeh odstávky.

Spoločnosť sa vopred ospravedlňuje za prípadné nepríjemnosti. „Dobrou správou je, že obyvatelia Ružomberka závislí na centrálnom zásobovaní tepla od Mondi SCP ani tento rok celozávodnú odstávku nepocítia. Spoločnosť dodávky tepla a teplej vody zabezpečí prostredníctvom mobilnej kotolne," dodal Krajči.