Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku nahlásil anonym bombu. Na mieste zasahujú policajní pyrotechnici. Pre TASR to potvrdil hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff. Na prípad upozornil portál noviny.sk s tým, že budovu súdu museli evakuovať a aktuálne pojednávania boli prerušené.

V pondelok (20. 9.) o 16.00 h sa na ŠTS očakáva vyhlásenie rozsudku vo veci obžalovaného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala Dušana Kováčika koncom októbra minulého roka. Svojej funkcie sa vzdal krátko po vznesení obvinenia.

Čelí obžalobe zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu prijímania úplatku, zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Vo väzbe je od októbra minulého roka.

Súdne pojednávanie s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom a Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Na snímke je Dušan Kováčik.
Neprehliadnite

Súd s Kováčikom smeruje k záveru. Dokazovanie ukončili bez predvolania ním navrhnutých svedkov