Ruský prezident Vladimir Putin povolal do čela špeciálnych síl svojich inváznych jednotiek na Ukrajine generálmajora vo výslužbe Pavela, 67-ročného veterána ruskej vojny v Afganistane, ktorý pozornosť médií upútal svojou korpulentnou postavou, píše Daily Mail.

Šéf Kremľa narušil bývalému príslušníkovi ruských špeciálnych jednotiek Specnaz v Afganistane pokojný život dôchodcu, ktorý si užíval na jednom z moskovských predmestí a v na mieru ušitých maskáčoch ho vyslal veliť ruským špeciálnym jednotkám na východe Ukrajiny.

Pavel je známy tým, že odkedy pred piatimi rokmi odišiel do výslužby, potrpí si na päť jedál denne, ktoré rád zapije litrom vodky. Po návrate do činnej služby musia generálovi šiť uniformy na mieru a na ochranu trupu vzhľadom na svoju hmotnosť približne 130 kilogramov potrebuje dve štandardné nepriestrelné vesty.

„Aby bolo jasné: Veď ja ho ani nesúdim za vzhľad. Aj ja mám rezervy. Určite je skúsený a chytrý. Ide skôr o to, že asi sú na tom dosť zle, ak musia reaktivovať na takúto prácu 67-ročného veterána. To znamená, že nikoho lepšieho a trocha mladšieho už nemajú,“ komentoval na Facebooku Pavelovo vymenovanie do čela ruských špeciálnych síl na Ukrajine generál vo výslužbe a popredný vojenský expert Pavel Macko.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke ruský vojak v ukrajinskom meste Enerhodar 1. mája 2022.
Neprehliadnite

Vojna na Ukrajine je v kritickom bode, krajina môže zažiť novú realitu, tvrdí Richard Dannatt